THE GOVERNOR

Appointments

Appointments for October 23, 2017

Appointed as Administrator for the Interstate Agreement on Detainers for a term to expire at the pleasure of the Governor, Travis J. Turner of Huntsville (replacing Kelly Enloe of Normangee who retired).

Appointments for October 25, 2017

Appointed to the Texas Funeral Service Commission for a term to expire February 1, 2023, Dianne W. Hefley of Amarillo (replacing Joyce McCown Odom of San Antonio whose term expired).

Appointed to the Texas Funeral Service Commission for a term to expire February 1, 2023, Kristin D. Tips of San Antonio (replacing Wesley Smith of Murphy whose term expired).

Appointed to Texas State Technical College System Board of Regents for a term to expire August 31, 2021, Antonio Abad of Waco (replacing James Virgil Martin of Sweetwater whose term expired).

Appointed to Texas State Technical College System Board of Regents for a term to expire August 31, 2021, Curtis C. Cleveland of Waco (replacing Penny C. Forrest of Waco whose term expired).

Appointed to Texas State Technical College System Board of Regents for a term to expire August 31, 2021, Alejandro G. Meade, III of Mission (replacing Linda L. McKenna of Harlingen whose term expired).

Greg Abbott, Governor

TRD-201704359