THE GOVERNOR

Appointments

Appointments for December 13, 2016

Appointed to the Coastal Water Authority Board of Directors for a term to expire April 1, 2018, Alan D. Conner of Dayton (Judge Conner is being reappointed).

Appointments for December 14, 2016

Appointed to the Texas State Board of Examiners of Psychologists for a term to expire October 31, 2021, John K. Bielamowicz of Waxahachie (replacing Carlos R. Chacon of Austin whose term expired).

Appointed to the Texas State Board of Examiners of Psychologists for a term to expire October 31, 2021, Susan Fletcher, Ph.D. of Plano (replacing Jeffrey M. "Jeff" Baker of League City whose term expired).

Appointed to the Texas State Board of Examiners of Psychologists for a term to expire October 31, 2021, Ronald S. "Ron" Palomares, Ph.D. of Dallas (replacing Leslie D. Rosenstein of Dallas whose term expired).

Appointed to the OneStar Foundation for a term to expire March 15, 2019, Yvonne S. "Bonnie" Brown of Raymondville (Ms. Brown is being reappointed).

Appointed to the OneStar Foundation for a term to expire March 15, 2019, Benjamin A. "Ben" Montanez of San Antonio (replacing Melissa G. Pardue of Austin whose term expired).

Appointed to the OneStar Foundation for a term to expire March 15, 2019, Randel H. "Randy" Skinner of Dallas (replacing Joan A. "Joanie" Haley of Houston whose term expired).

Appointments for December 15, 2016

Appointed to the Texas County and District Retirement System Board of Trustees for a term to expire December 31, 2021, Charles C. "Chris" Davis of Alto (replacing Jan Kennady of New Braunfels whose term expired).

Appointed to the Texas County and District Retirement System Board of Trustees for a term to expire December 31, 2021, Deborah M. Hunt of Georgetown (Ms. Hunt is being reappointed).

Appointed to the Texas County and District Retirement System Board of Trustees for a term to expire December 31, 2021, William M. "Bill" Metzger of Sunnydale (replacing Jerry V. Bigham of Canyon whose term expired).

Appointed to the Governing Board of the Texas Indigent Defense Commission for a term to expire February 1, 2017, Alexander "Alex" Bunin of Houston (replacing Anthony C. "Ton" Odiorne of Georgetown whose term expired).

Appointed to the Governing Board of the Texas Indigent Defense Commission for a term to expire February 1, 2017, Don T. Hase of Arlington (Mr. Hase is being reappointed).

Appointed to the Governing Board of the Texas Indigent Defense Commission for a term to expire February 1, 2018, Jon H. Burrow of Temple (Judge Burrows is being reappointed).

Appointed to the Governing Board of the Texas Indigent Defense Commission for a term to expire February 1, 2018, Richard A. Evans of Bandera (replacing Benny "Glen" Whitley of Hurst whose term expired).

Appointed to the Governing Board of the Texas Indigent Defense Commission for a term to expire February 1, 2018, Marky K. "Missy" Medary of Corpus Christi (replacing Olen U. Underwood of Willis whose term expired).

Appointments for December 16, 2016

Appointed to the San Antonio River Authority of Board of Directors, Lynn F. Murphy of San Antonio (replacing Sally M. Buchanan of San Antonio who is deceased).

Greg Abbott, Governor

TRD-201606682