THE GOVERNOR

Appointments

Appointments for November 17, 2016

Appointed to the Real Estate Research Advisory Committee for a term to expire January 31, 2021, Carliss A. "Alvin" Collins of Andrews (replacing Ronald Charles Wakefield of San Antonio whose term expired).

Appointed to the Real Estate Research Advisory Committee for a term to expire January 31, 2021, Warren D. "Doug" Jennings of Forth Worth (Mr. Jennings is being reappointed).

Appointments for November 22, 2016

Appointed to the Texas Board of Chiropractic Examiners for a term to expire February 1, 2019, Michael P. Henry, D.C. of Austin (replacing Cynthia L. Tays of Austin who resigned).

Appointments for November 28, 2016

Appointed to the Texas Forensic Science Commission for a term to expire September 1, 2017, Jeffrey J. Barnard, M.D. of Dallas (Dr. Barnard is being reappointed). Dr. Barnard is replacing Vincent J.M. Di Maio of San Antonio as Presiding Officer.

Appointed to the Texas Forensic Science Commission for a term to expire September 1, 2017, Mark G. Daniel of Fort Worth (replacing Robert J. "Bobby" Lerma of Brownsville whose term expired).

Appointed to the Texas Forensic Science Commission for a term to expire September 1, 2017, Dennis P. "Pat" Johnson of Austin (replacing Nizam Peerwani of Fort Worth whose term expired).

Appointed to the Texas Forensic Science Commission for a term to expire September 1, 2017, Sarah Kerrigan, Ph.D. of The Woodlands (replacing Vincent J.M. Di Maio of San Antonio whose term expired).

Appointed to the Texas Forensic Science Commission for a term to expire September 1, 2017, Jarvis J. Parsons of College Station (replacing Richard B. Alpert of North Richland Hills whose term expired).

Appointed to the Texas Forensic Science Commission for a term to expire September 1, 2018, Bruce Budowle, Ph.D. of North Richland Hills (replacing Arthur J. "Art" Eisenberg of North Richland Hills whose term expired).

Appointed to the Texas Forensic Science Commission for a term to expire September 1, 2018, Sheree Robyn Hughes-Stamm, Ph.D. of Spring (Dr. Hughes-Stamm is being reappointed).

Appointed to the Texas Forensic Science Commission for a term to expire September 1, 2018, Nancy R. Downing, Ph.D. of Bryan (replacing Harvey P. Kessler of Southlake whose term expired).

Appointed to the Texas Forensic Science Commission for a term to expire September 1, 2018, Jasmine M. Drake, Ph.D. of Conroe (replacing Ashraf Mozayani of Houston whose term expired).

Greg Abbott, Governor

TRD-201606080