THE GOVERNOR

Appointments

Appointments for March 16, 2017

Appointed as Border Commerce Coordinator, for a term to expire at the pleasure of the Governor, Rolando Pablos of West Lake Hills (replacing Carlos Cascos of Brownsville).

Appointments for March 30, 2017

Appointed to the Texas Commission on the Arts, as Presiding Officer, for a term to expire at the pleasure of the Governor, Dale Willis Brock of Fort Worth (replacing Patricia A. "Patty" Bryant of Amarillo).

Appointments for March 31, 2017

Appointed to the Governor’s Committee on People with Disabilities for a term to expire February 1, 2019, Elizabeth M. Dickey of Austin (Ms. Dickey is being reappointed).

Appointed to the Governor’s Committee on People with Disabilities for a term to expire February 1, 2019, Marilou B. Fowler of Katy (Ms. Fowler is being reappointed).

Appointed to the Governor’s Committee on People with Disabilities for a term to expire February 1, 2019, Archer S. Hadley of Austin (Mr. Hadley is being reappointed).

Appointed to the Governor’s Committee on People with Disabilities for a term to expire February 1, 2019, Saul M. Herrera of Midland (replacing Diane Rose of Bellmead whose term expired).

Appointed to the Governor’s Committee on People with Disabilities for a term to expire February 1, 2019, Linda Millstone of Austin (Ms. Millstone is being reappointed).

Appointed to the Governor’s Committee on People with Disabilities for a term to expire February 1, 2019, Dylan M. Rafaty of Dallas (Mr. Rafaty is being reappointed).

Appointments for April 11, 2017

Appointed to the Interstate Oil and Gas Compact Commission for a term to expire at the pleasure of the Governor, Walter W. "Wayne" Christian of Center (replacing David J. Porter of West Lake Hills).

Greg Abbott, Governor

TRD-201701553